Vesitapahtumakalenteri
Talousveden riskienhallintasuunnitelma -webinaari
Mitä kaikkea talousveden riskienhallintasuunnitelmaan kuuluu? Onko riskienhallintasuunnitelma sama kuin WSP? Miten riskienhallintasuunnitelma liittyy valvontatutkimusohjelmaan tai omavalvontasuunnitelmaan? Miten ja millaisella kokoonpanolla riskienhallintasuunnitelma kannattaa tehdä? Kuinka paljon työhön kannattaa varata aikaa? Mitä hyötyä laitos saa hyvin tehdystä riskienhallintasuunnitelmasta?
Tule mukaan webinaariin kuulemaan käytännön kokemuksia ja parhaita vinkkejä riskienhallintasuunnitelman tekemiseen ja hyödyntämiseen. Webinaarissa kokemuksiaan jakavat niin vesilaitokset kuin viranomaisetkin.
Webinaari järjestetään Teamsissa 11.12.2025 klo 14–16. Tilaisuudesta tulee saataville myös tallenne.
Webinaari on suunnattu erityisesti vesilaitoksille, mutta myös viranomaisille, konsulteille ja kaikille toimijoille, jotka ovat tekemisissä riskienhallintasuunnitelmien kanssa.